Bİlgİ İstek Formu


 

Work and Travel

Work and Travel Saatler ve Kazançlar

Work and Travel – WAT programı genelindeki işlerde günde 2-10 saat arası, haftada 30 – 40 saat arası çalışma imkanı vardır. Bu, saatlik ücrete göre aylık kazancın 1100 – 1400 USD arasında değişiklik göstermesi demektir.

Elde edilen kazanç yaşam giderlerinin karşılanmasına yardımcı olacak şekildedir ve yaşam gideri Amerika içerisinde bulunduğunuz şehir ve eyalete göre değişiklik gösterir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehirde yaşam maliyetleri küçük şehirlere göre daha fazladır.

Work and Travel – WAT programı genelindeki işlerde günde 2-10 saat arası, haftada 30 – 40 saat arası çalışma imkanı vardır. Bu, saatlik ücrete göre aylık kazancın 1100 – 1400 USD arasında değişiklik göstermesi demektir. Elde edilen kazanç yaşam giderlerinin karşılanmasına yardımcı olacak şekildedir ve yaşam gideri Amerika içerisinde bulunduğunuz şehir ve eyalete göre değişiklik gösterir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehirde yaşam maliyetleri küçük şehirlere göre daha fazladır.Önemli Bilgiler!

  • Work and Travel programına lisans, yüksek lisans, hazırlık ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

  • Work and Travel programı, 4 ay çalışıp 1 ay gezebileceğiniz maksimum 4 ay ABD'de kalabileceğiniz bir programdır.

  • Work and Travel programı, ingilizcenizi geliştiren ve kişisel gelişimize kattı sağlayan bir programdır.