Bİlgİ İstek Formu


 

Work and Travel

Work and Travel Nedir?

Work and Travel programı, Amerikan hükümetince desteklenen öğrencilerin yaz tatilleri süresince Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat edebilecekleri bir kültürel değişim programıdır.

Bu program dahilinde öğrenciler yaz işi türü işlerde çalışıp İngilizcelerini geliştirebilir, Amerika’daki yaşam masraflarını çıkarabilir ve seyahat edebilirler. Tüm bu özellikleri nedeniyle Work and Travel, üniversite öğrencileri arasındaki en popüler yurtdışı programıdır. Türkiye’den programa katılan öğrenci sayısı her yıl artış göstermektedir.

Öğrenciler, ABD hükümeti tarafından kendilerine yaz dönemi için sağlanan yasal çalışma hakkı ile maksimum 4 aylık bir süre için çalışma ve sonrasında da 30 gün seyahat etme hakkına sahip olurlar.

Work and Travel kayıt aşaması, ATLANTIC danışmanlarının yönlendirmeleri doğrultusunda aşamaları sırayla takip edilip, gerekleri yerine getirildiği taktirde gayet rahat bir şekilde işleyecek basit bir süreçten oluşmaktadır. ATLANTIC Work and Travel programında, Amerika’nın önde gelen DS (Department of State) Sponsoru kurumlarıyla çalışmaktadır. DS (Department of State) Sponsorları, öğrencilere programa katılırken gerekli olan çalışma izinlerini ve sağlık sigortalarını sağlamaktadırlar.


Önemli Bilgiler!

  • Work and Travel programına lisans, yüksek lisans, hazırlık ve 4. sınıf öğrencileri katılabilir.

  • Work and Travel programı, 4 ay çalışıp 1 ay gezebileceğiniz maksimum 4 ay ABD'de kalabileceğiniz bir programdır.

  • Work and Travel programı, ingilizcenizi geliştiren ve kişisel gelişimize kattı sağlayan bir programdır.