Bİlgİ İstek Formu


 

FOTOĞRAF ÖZELLİKLERİ

Green Card başvurusu için çekinmeniz gereken fotoğrafın aşağıdaki standartlara uygun olmak zorunda olduğunun altını çiziyoruz. Unutmayın, fotoğrafınız başvurunuzun başarılı olmasının çok büyük bir kısmını oluşturuyor. Lütfen fotoğraf çekinirken aklınızda ölçü ve standartlarla ilgili herhangi bir soru varsa bizimle iletişime geçiniz.1. Başvuru sahibi son 6 ay içinde çekilmiş tüm yüzü kaplayan bir fotoğraf getirmelidir.

2. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf direk kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır. Baş, yukarı, aşağı veya yanlara eğilmiş olmamalıdır.

3. Daha önceki yıllarda yaptığınız başvurunuza eklediğiniz fotoğraflarınızı bu başvuru döneminde kullanmayınız. Aksi taktirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

4. Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50’sini kapsamalıdır. Fotograf kişinin gözlerinin açık ve ağzının kapalı oldugu doğal yüz ifadesini (gülümseme olmamalıdır) göstermelidir. Gözlükler büyük sağlık sorunları haricinde kesinlikle kabul edilmemektedir.

5. Kabul edilebilir genişlik en az 600 x 600 en fazla 1200x1200 piksel ebatlarında olmalıdır. Fotoğraf piksel çözünürlüğü kare şeklinde olmalıdır (yüksekliği ve genişliği aynı olmalıdır).

6. Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır ve boyutu 240 KB’i geçmemelidir.

7. Fotoğraf JPEG formatında olmalıdır (dosya uzantısı "jpg" olmalı).

8. Fotograflar 24-bit renk yoğunluğunda olmalıdır. Eğer bir tarayıcı kullanıyorsanız ayarlar Gerçek Renk veya 24-bit renk modunda olmalıdır.

9. Baş boyutu (saç da dahil olmak üzere başın üstünden çenenin ucuna kadar olan kısım) fotoğrafın yaklaşık %50 ila %69’ını kaplamalıdır. Göz yüksekliği (fotoğrafın altından göz seviyesine kadar olan kısım) fotoğrafın %56 ila %69’unu kaplamalıdır.

10. Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır. Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir. Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir. Dini olmayan herhangi bir saç bandı, örtü veya benzeri başlıklar kullanılmamalıdır. Askeri, havayolu veya diğer personel şapkalarını kullanan kişilerin fotoğrafları kabul edilmeyecektir.

11. Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.

12. Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.

13. Kulaklar Net bir şekilde görülmelidir.

14. Kulakta küpe, yüzde piercing vs herhangi bir cisim olmamalıdır.


ÖNEMLİ NOT: LÜTFEN FOTOĞRAFLARINIZI TARATIP GÖNDERMEYİNİZ. GENELLİKLE TARANMIŞ FOTOĞRAFLARIN KALİTESİ DÜŞÜK OLDUĞUNDAN BAŞVURUNUN GEÇERSİZ SAYILMASINA SEBEP OLUYOR.