Bİlgİ İstek Formu


 

GREEN CARD ÇEKİLİŞİNE KİMLER KATILABİLİR?

-En az lise veya dengi bir okuldan mezun olanlar veya son 5 yıl içerisinde en az 2 yıl iş tecrübesine sahip olan ve bunu kanıtlayabilen adaylar

-Amerika Birleşik Devletleri tarafından tanınan ülkelerden birinin vatandaşı olanlar

-Green Card programına katılabilecek ülkelerden birinin vatandaşı olanlar. Başvuruya uygun bir ülkede doğmadıysanız kuraya uygun olmanız için 2 yol daha vardır.

1- Eşiniz uygun olan ülkelerin birinde doğduysa eşinizin doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu talep, her iki eşin de adlarının ilk başvuru esnasında belirtilmiş olması ve vizelerini aldıktan sonra aynı anda ABD’ye giriş yapmaları şartı ile geçerlidir.

2-Kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğduysanız fakat anne veya babanız o ülkede doğmamışsa veya doğduğunuz sırada o ülkede yasal olarak yerleşik değillerdiyse anne veya babanızın doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak anne veya babanızın doğum yeri olan ülkenin DV 2016 programına katılmaya uygun ülkeler arasında olması gerekmektedir.

Siz Green Card alma hakkı kazandığınız taktirde eşiniz veya çocuklarınız bu şartları taşımasa bile onlara da Green Card verilir.

ÖNEMLİ NOT : GREEN CAR ÇEKİLİŞİNDE YAŞ SINIRI YOKTUR !