Bİlgİ İstek Formu


 

GREEN CARD'IN AVANTAJLARI

1- Green Card sahibi olanlar yasal olarak ömür boyu Amerika’da oturma, çalışma, işyeri açma, işçi çalıştırma, oy kullanma, devlet ve özel bankalardan kredi kullanma gibi temel vatandaşlık hakları elde ederler.

2- Eğer evliyseniz ve çocuklarınız 21 yaşın altındaysa onlar da sizin gibi Green Card kazanırlar ve aynı haklara sahip olurlar.

3- Green Card’ınızı aldıktan sonra 5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışmaz ve sabıka almazsanız Amerikan Vatandaşlığı’na başvurabilir ve vatandaş olabilirsiniz.

4- Green Card sahibi olduğunuz taktirde çalışma ve sosyal güvenlik haklarınız yasal olarak güvence altına alınır.

5- Amerika’ya istediğiniz zaman giriş-çıkış yapabilirsiniz, ancak ilk sene 6 ayda bir donrraki senelerde ise yılda en az 1 kez ABD’ye girmek zorundasınız.

6- Eğer Amerika’da eğitim almayı düşünüyorsanız ve Green Card sahibiyseniz Amerikalı öğrencilerin sahip olduğu tüm burs , kredi ve indirimli kayıt olma haklarına sahip olursunuz.

7- Green Card sahibiyseniz istedğiniz gibi gayrimenkul alabilirsiniz.

8- Green Card sahibiyseniz araba satın alabilirsiniz.

9- Green Card sahibi iseniz Amerika’da istediğiniz gibi şirket kurabilirsiniz.

10- Amerikan vatandaşlığına başvurarak çifte vatandaş olma ayrıcalığına sahip olursunuz.

11- Green Card’ı aldıktan 5 yıl sonra vatandaşlık başvurusu yaparak Amerikan Vatandaşı olursunuz ve vatandaş olduktan sonra diğer Amerikalılar gibi seçme-seçilme hakkı elde edersiniz.