Bİlgİ İstek Formu


 

VİZE ALABİLECEK MİYİM?

Tüm kayıt işlemleriniz bitti ve nihayet son aşamaya gelindi. Artık son aşamadasınız ve Amerika hayalinizi gerçekleştirmenize sadece bir adım kaldı. ATLANTIC olarak sizi bu hayalinize ulaştırmak için, son aşama olan vize başvurunuzu profesyonel danışmanlarımız ile en hızlı ve doğru şekilde hazırlayacağımıza emin olabilirsiniz.

Vize başvurusu çok ciddi bir hazırlık gerektirir. Konsolosluğa ilk vize başvurunuz, konsolosluk görevlisi ile yapacağınız görüşme, kendinizi nasıl tanıtacağınız ve elinizin ne kadar güçlü olduğu vize almanızda çok önemlidir. Eğer kendinizi ilk başvuruda iyi sunamaz ve vize alamazsanız bir sonraki başvurunuzda vize alma ihtimaliniz güçleşecektir.

Vize görüşmesine giderken belgelerinizin eksiksiz olmasına dikkat ediniz. Konsolosluğun sizden istediği ne belge varsa bunları tamamlayıp hatta destekleyici belgeler de ekleyip vize görüşmesine öyle gidin. Sizden istenilen bir belgeye yok derseniz bu vize almanızı imkansız hale getirebilir ya da vize alım sürenizi uzatabilir!

Size sorulan sorulara karşı sakin ve kendinizden emin bir şekilde cevap verin. Gayet rahatça ve saygılı davranarak size sorulana ne eksik ne fazla cevap verin. Sorulan sorunun içeriğinin fazla dışına çıkmadan ikna edici olduğuna inandığınız cümleler kurun. Neden staj yapmak istediğinizi, neden Amerika’yı seçtiğinizi, stajdan sonra ne yapmak istediğinizi ve hedeflerinizin ne olduğunu klişe cevaplar vermeden essay halinde yazın ve konsolosluk görevlisi size bunlarla ilgili soru sorduğunda yazdıklarınıza paralel cevaplar verin. Hobilerinize müzik dinlemek, kitap okumak,futbol oynamak gibi basit şeyler yazmayın. İleride ne olmak istediğinizi mutlaka belirtin ve o meslek hakkında geniş bilgi edinerek mülakata girin.

Konsolosluk görevlisi size bunun hakkında değişik bir soru sorduğunda o ne demek acaba hiç duymadım gibi bir durumla karşı karşıya kalmayın. Son olarak; ABD’de kalmayacağınızı ve geri döneceğinizi görevli memura inandırın. O yüzden program bitiminden sonra ABD’de okumayı veya çalışmayı düşünüyorum gibi cümleler kurmayınız.

Bu hususları göz önünde bulundurduğunuz taktirde vize mülakatında başarılı olmamanız için hiçbir sebep yoktur.