Bİlgİ İstek Formu


 

PROSEDÜR NASIL İLERLER?

Başvuru Süreci

1. Ön Başvuru

a) Katılımcı, ATLANTIC Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı tarafından hazırlanan Ön Başvuru formunu doldurur. Ön Başvuru formunu internet üzerinden veya ofisimize gelerek doldurabilirsiniz.

b) Ön Başvuru Formu doldurulduktan sonra danışmanlarımız katılımcının İngilizce yeterlilik seviyesini ölçer.

c) Katılımcının İngilizcesi yeterliyse ön kayıt yapılır ve CV’si sponsora gönderilir.

d) Bundan sonra sponsor kuruluş ile katılımcı Skype veya telefon aracılığı ile ingilizce mülakat yapar. Sadece İngilizce mülakatı başarıyla geçen adaylar ATLANTIC Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı tarafından ön kabul alarak programa kesin kayıt yaptırabilirler.

e) Sponsor kuruluş tarafından yapılan İngilizce mülakattan başarıyla geçen adaylar, staja yerleştirilme işlemlerine başlanması için ön kayıt ücretini öderler ve kesin kayıt yaptırırlar.

2.Kesin Kayıt ve İşe Yerleştirme Süreci

a) Katılımcı, firmamız rehberliğinde işverenlere sunulması için daha ciddi ve profesyonel bir CV hazırlar.Katılımcı,işverenin kendisi hakkında bilgi edinebileceği birtakım dökümanlar ve sertifikalar hazırlar. Örneğin; katılınan seminerler,sertifikalar,İngilizce yeterlilik belgeleri,referanslar vb..

b) Katılımcının başvuru dosyası sponsora gönderilir.

c) Katılımcı ile ilgilenen işyerleri ile görüşmelere geçilir ve mülakat yapılır.

d) Eğer katılımcı mülakattan geçerse,işveren,“Letter of Acceptance” ve “Training Paper”’ları şirketimize gönderir ve biz de bunu katılımcımıza ulaştırırız.

e) Vize başvuru sürecine geçilebilmesi için katılımcı,şirketimize kalan program ücretinin tamamını öder ve vize için gerekli evraklar kendisine teslim edilir.

3. Vize Başvuru Süreci

a) Bu süreçte firmamız, katılımcıya vize görüşmesi konusunda rehberlik edecek ve katılımcıyı vizeye hazırlayacaktır.

b) Firmamız , katılımcı için ABD Konsolosluğu’ndan vize randevusu alır.

c) Katılımcı artık vizeye hazır durumdadır.
* Tüm bu işlemler 3-9 ay sürmektedir.