Bİlgİ İstek Formu


 

Sertifika
SERTİFİKA PROGRAMLARI NEDİR?


Sertifika programları, sizlere lisans ve master eğitiminden farklı olarak ilgilendiğiniz ve özel olarak ilerlemek istediğiniz alanda sizi eğitmeyi hedefler.  Verilen eğitimler ile katılımcının; alanında uzmanlaşması, varolan bilgi ve becerilerini geliştirmesi, zaman ve plan yönetimini öğrenmesi, iş hayatında başarılı olmaları için hangi yöntemleri izlemesi gerektiği öğretilir.

BANA UYGUN PROGRAMI NASIL BELİRLERİM?

Bu tip programları seçerken tam olarak hangi alanda kendinizi geliştirmek ve çalışmak istediğinizi belirleyip ona göre karar vermelisiniz. Örneğin; bundan birkaç yıl sonra bir şirkette satış müdürü olma istiyorsanız, direkt olarak pazarlama alanında sertifika programına katılmalısınız. Sadece  ‘‘ileride lazım olur’’ mantığıyla geçici olarak web tasarım veya iletişim sertifikası gibi programlara katılmak sizin için yararlı olmayacaktır. Katılmak istediğiniz sertifika programına karar vermeden önce danışmanlarımızdan bilgi almanızı öneriyoruz.

 
SERTİFİKA-DİPLOMA  PROGRAMLARI HANGİ ÜLKELERDE VERİLMEKTEDİR?

Son yıllarda ülkemizde de artık gösteren ve ilgi gören sertifika Programları daha çok ABD, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde yaygın olarak verilmektedir. Sadece üniversiteden veya liseden yeni mezun olmuş öğrenciler değil,  aynı zamanda alanında kendini geliştirmek isteyen yöneticiler, araştırmacılar, işletmeciler  de bu programlara katılarak akademik bilgilerini yenilerini ekleyip kendilerini geliştirmektedirler. O yüzden bu programlara katılanlar, çok farklı meslek ve yaş gruplarından oluşmaktadırlar.

SERTİFİKA-DİPLOMA PROGRAMLARININ FAYDALARI

1- Mezun olduğunuz veya ilgilendiğiniz alanda kariyer yapmanızı sağlar.

2- Akademik bilgilerinize veya mesleki tecrübelerinize katkıda bulunur ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olur.

3- Teorik bilgilerinizi pratiğe dökmenizi sağlar ve işinizden nasıl para kazanacağınızı öğretir.

4- Size, bilgi edinimi ve bunun kullanabilme hakkında yol göstererek bilgilerinizi güncel tutmanıza ve sürekli değişen konulara hakim olmanızı sağlar.

5- İşinizle ilgili kendinize olan güveninizi artırır.

6- Kolay organize olmanız ve işinize odaklanmanız için gerekli temel yöntemleri size gösterir, bunları nasıl kullanacağınızı özümsetir.

7- Yeni mezunlara kısa zamanda nasıl işe adapte olacaklarını öğretir.


Sertifika-Diploma Programları