Bİlgİ İstek Formu


 

Dil Okulu

Gerekli Evraklar

Kanada Öğrenci Vizesi

Başvuru Yolları: Kanada vize başvurusunu posta yoluyla, şahsen veya vekalet vereceğiniz biri vasıtasıyla direkt Ankara’daki Kanada Elçiliği’ne veya İstanbul ve Ankara’daki VFS ofislerine yapabilirsiniz.

Vize Ücretleri:   
- Öğrenim Vizesi:
150 CAD   (Çok veya Tek Girişli)
- Turist Vizesi: 100 CAD (Çok veya Tek Girişli)

Vize Başvuru Merkezi Ek Ücretleri:   
- Başvuru Hizmet Bedeli: 30,16 CAD
- Kurye Hizmet Bedeli: 15,38 CAD

Vize Başvuru Merkezleri
Ankara: Kavaklıdere Mah. Atatürk Bulvarı N.154 Çankaya / Ankara
İstanbul: Cumhuriyet Cad.  No:193 Şişli / İstanbul
Başvuru Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08.30-15.30
Pasaport Teslim Saatleri: Pazartesi-Cuma: 13.30 – 15.30

VİZE TÜRLERİ

Kısa süreli ziyaretçi vizesi(Turist vizesi): Kanada’da 12 hafta veya daha az süreyle öğrenim görmek isterseniz bu vize türüne başvurabilirsiniz. Bu vize türünde daha sonradan vizenizi uzatmanız mümkün değildir.

Kısa süreli öğrenci vizesi: Kanada’da 12-24 hafta arasında öğrenim görmek istiyorsanız bu vize türüne başvurmalısınız. Kısa süreli öğrenci vizenizi Kanada’da iken uzatma hakkınız bulunmaktadır. Uzatma yapabilmek için Kanada’daki bir hastaneye gidip sağlık raporu almanız gerekmektedir. İsterseniz bu raporu Türkiye’den de alabilirsiniz. Onaylı hastaneler için lütfen Kanada Başvuru Merkezlerindeki hastaneler listesine bakınız.

Uzun süreli öğrenci vizesi: Bu vize türüne  Kanada’da 6 aydan daha fazla eğitim görmek isteyen adaylar başvurmalıdır. Bu vize türüne başvurmadan önce mutlaka Kanada Büyükelçiliği’nin sayfasındaki anlaşmalı hastanelerden birinden sağlık raporu almak zorundasınız. Sağlık raporu işlemleri 1 ay sürebilmektedir. O yüzden başvurunuzu gitmek istediğiniz tarihten en az 1 ay önce yapmalısınız.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar
1. Vize ücretinin ödendiğine dair dekont (Kanada Büyükelçiliği-Garanti bankası TR35 0006 2000 1810 0009 0912 87 no’lu hesaba yatırılacaktır)
2. VFS’ye ödenecek hizmet bedeli dekontu(Direkt elçiliğe başvuranların VFS’ye bu ücreti ödemelerine gerek yoktur)
3. Vize başvuru formları (Bu formlar acentamız tarafından size takdim edilecektir)
4. Pasaport (Kanada’daki ayrılış tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerli olmalı)
5. 2 adet 3.5x4.5 ebatında biometrik fotoğraf(arka fon beyaz, cepheden çekilmiş , gözler açık, omzun üst kısmı görünecek şekilde, gülümsenmemelidir)
6. Öğreniminiz devam ediyorsa, öğrenci belgeniz. Eğer okul dönemi içinde yurtdışına gideceksiniz okulunuzdan izin belgesi de almalısınız.
7. Öğrenciliğiniz bittiyse son diplomanızın veya mezuniyet belgenizin fotokopisi. Fotokopinin noterden onaylı olması gerekmektedir.
8. Eğitim göreceğiniz kuruma ait kabul mektubu.
9. Eğer 6 aydan daha fazla eğitim alacaksanız, Kanada’da eğitim alacağınız okulun eğitim ve kariyer hedeflerinize uygunluğunu belirten ve döndüğünüzde yapacağınız mesleği ve ileriye dönük planlarınızı açıklayan ‘Niyet Mektubu’ yazmalısınız.
10. 18 yaşın altındakiler, ebeveynlerinden muvafakatname almak zorundadırlar.Bu belge İngilizce’ye çevrilmeli ve çevirisi noter tarafından onaylanmalıdır.
11. 18 yaşın altındakiler için Kanada’da öğrenciden sorumlu olacak kişiden veya okuldan alınacak yazılı belge. Bu belge de noter onaylı ve İngilizce veya Fransızca olmalıdır.
12. Varsa İngilizce yeterliliğinizi gösteren sertifikalar
13. Varsa araç ruhsatı, tapu fotokopileri
14. Varsa eski vizelerin fotokopileri
15. Varsa eski pasaportların asılları
16. 18 yaşından büyükler adliyelerden veya E-devletten adli sicil kaydı almalıdırlar.
17. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
18. Kanada’da kalacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayacağınızı kanıtlayan belgeler;

- Size,anne-baba-eş-kardeş veya sponsora ait banka dökümü(Banka hesabındaki para Kanada’daki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar olmalıdır
-Hesap dökümlerinin şubeden alınması ve banka tarafından imzalanması gerekmektedir.Banka kaşesi ve imzalayan memurun imza sirküsü de olmalı)
- Bordrolu çalışanların son 3 aylık hizmet dökümü.
- İşverenler için; şirketin vergi levhası, imza sirküsü, faaliyet belgesi fotokopileri

Önemli Hatırlatmalar

  • ATLANTIC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, dil okulu kayıt yerleştirmelerinde okulun katalog fiyatları dışında herhangi bir ücret almamaktadır.

  • Belirtilen fiyatlar okulların orijinal kataloglarından alınmıştır.

  • Kayıt anında okulun güncel fiyatları ve özel kampanyaları geçerli sayılacaktır.

  • Bazı okullarda eğitim ve konaklama fiyatları sezona göre değişebilmektedir.

  • Temsilciliğini yapmış olduğumuz tüm okullar Kanada Hükümeti tarafından onaylı okullardır.