Bİlgİ İstek Formu


 

Dil Okulu

Gerekli Evraklar

İRLANDA EĞİTİM VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Vize ücreti ödendiğine dair dekont
2. Online doldurulmuş vize başvuru formu
3. Checklist-Tüm evrakların hazır olduğunu gösteren belge
4. Pasaport : Geçerlilik süresi İrlanda’dan dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay uzun olmalıdır.
5. Varsa eski pasaportlarınız ve eski tüm vizelerin fotokopileri
6. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet 3.5x4.5 veya 3.8x3.8 boyutunda biometric fotoğraf. Yüzünüz fotoğrafın en az %70’ini kapsamalıdır. Arka fon beyaz olmalıdır. Güneş gözlüğü, şapka vs hiçbir şey takmayınız. Başörtüsü takılabilir. Gülümsemeyiniz. Saçlarınız kesinlikle yüzünüzün hiçbir bölümünü kapamamalıdır.
7. Öğrenciyseniz; İngilizce öğrenci belgesi ve transcriptiniz
8. Yeni mezunsanız; diploma ve transcriptiniz
9. Çalışıyorsanız son 3 aya ait maaş bordronuz, iş yerinden izin belgesi(antetli kağıtta,işe başlama tarihiniz, göreviniz,dil eğitimi almaya izinli olduğunuz belirtilmeli)
10. İrlanda’ya ne amaçla gittiğinizi, net gidiş dönüş tarihlerinizi,vize şartlarına harfiyen uyacağınızı, kalma izniniz bittiği an İrlanda’dan ayrılacağınızı belirten niyet yazısı
11. Eğitim ve konaklama giderlerinin ödendiğini gösteren belge
12. İrlanda’daki yaşam masraflarınızı karşılayacağınızı gösteren belgeler. Eğer çalışansanız son 3 aya ait bordro.İşyeri sahibi iseniz vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi,imza sirküsü gereklidir.
13. Banka hesap dökümü.Son 6 aya ait olmalı.Her ay en az 800 Euro olmalı.Eğer 6 aydan fazla kalınacaksa hesapta en az 7000 EURO bulunmalıdır.
14. Eğer sponsorunuz varsa sponsora ait son 6 aylık hesap dökümü.Her ay için en az 800 Euro olmalı. Eğer 6 aydan fazla kalınacaksa hesapta en az 7000 EURO bulunmalıdır.
15. Varsa tapu, araç ruhsatı fotokopileri
16. Seyahat sigortası(en az 6 aylık)
17. Eğer 6 aydan daha uzun süre kalacaksanız, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
18. 18 yaşından küçükler hem annesinden hem babasından ayrı ayrı muvafakatname almak zorundadırlar.İRLANDA’DA ÖĞRENCİ VİZESİ İLE ÇALIŞMA

Eğer İrlanda’da bir eğitim kurumuna minimum 25 hafta kayıt yaptırıp, haftada en az 20 ders saati almayı seçerseniz, eğitiminiz boyunca haftada 20 saat çalışma hakkı elde edersiniz. Ayrıca  Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos  ve 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında haftada 40 saat çalışabilirsiniz. Çalışma izinleri sadece vasıfsiz işler için geçerlidir. Taksi sürücülüğü, kendi başınıza iş kurma, nitelikli pozisyonlarda çalışma gibi hakkınız yoktur. 


Önemli Hatırlatmalar

  • ATLANTIC Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık, dil okulu kayıt yerleştirmelerinde okulun katalog fiyatları dışında herhangi bir ücret almamaktadır.

  • Belirtilen fiyatlar okulların orijinal kataloglarından alınmıştır.

  • Kayıt anında okulun güncel fiyatları ve özel kampanyaları geçerli sayılacaktır.

  • Bazı okullarda eğitim ve konaklama fiyatları sezona göre değişebilmektedir.

  • Temsilciliğini yapmış olduğumuz tüm okullar İrlanda Hükümeti tarafından onaylı okullardır.